A szerb belügyminisztérium (MUP) arra kérte a lakosságot, hogy a nyári időszakban fokozott körültekintéssel járjon el a szabadtéri tüzek megelőzése érdekében. A tárca felhívásában hangsúlyozta: tilos füvet, aljnövényzetet és hulladékot égetni a szabadban, valamint körültekintően kell kezelni a nyílt lángot és minden olyan eszközt, amely tüzet okozhat – számolt be róla a Tanjug.
A minisztérium tájékoztatása szerint a nyár beköszöntével többen tartózkodnak a szabadban, ami egyben növeli a tűzesetek kialakulásának kockázatát is. A hatóságok arra kérik a polgárokat, hogy tűz észlelése esetén haladéktalanul értesítsék a tűzoltó-mentő szolgálatot a 193-as telefonszámon.
A MUP adatai szerint a 2025. június 1. és október 1. közötti időszakban összesen 13 387 szabadtéri tüzet regisztráltak Szerbiában. A legtöbb esetet tavaly július 7-én jegyezték fel, amikor egyetlen nap alatt 607 tűzeset történt.
A tavalyi szabadtéri tüzek következtében hat ember vesztette életét, 63-an megsérültek, míg tíz személyt sikerült kimenteni.
A belügyminisztérium emlékeztetett arra, hogy egyetlen pillanatnyi figyelmetlenség is súlyos, hosszú távú következményekkel járhat, ezért a tűzmegelőzés közös felelősség.
Címlapképünk illusztráció, forrás: Freepik







