Kedd, 2026. június 23-a lehetett a valaha mért legmelegebb nap Franciaországban – írja a Le Figaro. Az előzetes adatok szerint a napi középhőmérséklet elérte a 29,8 Celsius-fokot, ami a legmagasabb érték azóta, hogy 1947-ben megkezdődtek a meteorológiai mérések az országban.
Az ország nyugati részében kedden 40 fok feletti hőséget is el kellett viselni, a délnyugat francia Pissos városában 44,5 fokot is mértek. A szintén az ország délnyugati részén lévő Golfech atomerőmű egyik reaktorát le is állították, mert a közeli folyó vize már túl meleg volt ahhoz, hogy lehűtse a reaktort.
Párizsban is olyan hőség volt, hogy az Eiffel-torony és a Louvre is csak korlátozott ideig tartott nyitva. A Párizs melletti Disneylandben pedig az összes szabadtéri attrakciót lezárták.
A franciák ahogy tudnak, küzdenek a hőség ellen, de ez sajnos tragédiákhoz is vezet: a Guardian cikke szerint országszerte június 18 óta már 40 ember fulladt meg, mert olyan helyen fürdenek, ahol nem lenne szabad vagy ahol nincs a közelben segítség. A hőség a közlekedési hálózatot is megviseli, Párizsban például azt javasolják az embereknek, hogy aki csak tud, dolgozzon otthonról, ne utazzon be a munkahelyére.
Forrás: Telex.hu







