Az uniós bővítési biztos megdicsérte Szerbiát

Marta Kos bővítésért felelős európai biztos úgy értékelt, hogy Szerbia azzal, hogy kijavította a parlamentben elfogadott igazságügyi törvényeket, fontos lépést tett az európai uniós tagság felé.

Kos tegnap este az X-en azt írta, hogy ez a lépés „hozzájárul a bizalom helyreállításához”.

A biztos közölte, hogy Ana Brnabićtyal, a szerb parlament elnökével Szerbia EU felé vezető útjának következő lépéseiről tárgyalt.

„Ezek közé tartozik a választási reform előmozdítása az ODIHR ajánlásaival összhangban, átlátható és inkluzív módon, a médiaszabadság megerősítése, valamint az EU kül- és biztonságpolitikájához való erőteljesebb igazodás”

– tette hozzá bejegyzésében.

Forrás: vajma.info

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT