Marta Kos bővítésért felelős európai biztos úgy értékelt, hogy Szerbia azzal, hogy kijavította a parlamentben elfogadott igazságügyi törvényeket, fontos lépést tett az európai uniós tagság felé.
Kos tegnap este az X-en azt írta, hogy ez a lépés „hozzájárul a bizalom helyreállításához”.
A biztos közölte, hogy Ana Brnabićtyal, a szerb parlament elnökével Szerbia EU felé vezető útjának következő lépéseiről tárgyalt.
„Ezek közé tartozik a választási reform előmozdítása az ODIHR ajánlásaival összhangban, átlátható és inkluzív módon, a médiaszabadság megerősítése, valamint az EU kül- és biztonságpolitikájához való erőteljesebb igazodás”
– tette hozzá bejegyzésében.
Forrás: vajma.info







