Fekete mágia ígéretével csaltak ki hatmillió dinárt egy idős nőtől

A rendőrség őrizetbe vett két palánkai lakost, akiket azzal gyanúsítanak, hogy megtévesztettek egy idős nőt, és több millió dinár értékű pénzt, illetve ékszert szereztek meg tőle.

Az 52 és 59 éves gyanúsítottak egy internetes oldalon hirdették szolgáltatásaikat, ahol fekete mágia levételét kínálták. A gyanú szerint egy 73 éves nő bizalmába férkőztek, és azt ígérték neki, hogy segítséget nyújtanak családja egészségügyi gondjainak megoldásában.

A belügyminisztérium közlése szerint a két személy ezért cserébe pénzt és ékszereket kért a sértettől, összesen mintegy hatmillió dinár értékben. A palánkai házkutatás során a rendőrök több darab ékszert, valamint különböző személyektől származó pénzátvételi bizonylatokat is találtak.

A gyanúsítottakat 48 órás őrizetbe helyezték, ezt követően pedig az Újvidéki Alapfokú Ügyészség elé állítják őket csalás gyanúja miatt.

Forrás: Vajma.info, címlapkép: illusztráció

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT