A következő tanévben sem csökken a magyar nyelven induló középiskolai szakok száma Vajdaságban – hangzott el a Magyar Nemzeti Tanács 25. rendes ülésén. A 2026/27-es tanévben 34 középiskolában és három speciális iskolában lesz lehetőség magyar nyelvű első osztályba iratkozni.
Hugyik Richárd, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke elmondta, hogy a középiskolákban 1996, a speciális iskolákban pedig további 84 férőhely áll majd a diákok rendelkezésére. A tanulók 35 négyéves és 18 hároméves szak közül választhatnak, míg a speciális iskolákban 11 hároméves és két kétéves szak indulhat.
Az ülésen a vajdasági középiskolák első osztályába beíratható tanulók létszámáról is döntés született. A testület emellett egyhangúlag támogatta két, 15 főnél kisebb létszámú magyar tannyelvű általános iskolai osztály megnyitását is.







