Szerbiában ma túlnyomórészt napos és meleg, helyenként pedig nagyon meleg idő várható, a hőmérséklet akár a 35 Celsius-fokot is elérheti. A nap első felében főként a domb- és hegyvidéki területeken, délután pedig Vajdaságban is kialakulhatnak záporok és zivatarok – közölte a Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet.
Az előrejelzés szerint a zivatarok helyenként erősebbek lehetnek, és rövid ideig tartó jégeső is kísérheti őket. A szél gyenge vagy mérsékelt marad, ugyanakkor a hétvégére kiadott figyelmeztetés szerint több térségben is fokozott zivatartevékenységre kell számítani.
A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet június 21-re és 22-re adott ki figyelmeztetést. Június 21-én késő délután Bácskában és Bánátban, hétfőn pedig Szerémségben, Nyugat- és Közép-Szerbiában várhatók helyenként bőségesebb záporok, zivatarok, valamint rövid ideig tartó jégeső.
Közben hivatalosan is megkezdődik a nyár az északi féltekén: június 21-én, 10 óra 24 perckor kezdődik a csillagászati nyár, miközben a déli féltekén ugyanebben az időpontban a tél veszi kezdetét – közölte a Ruđer Bošković Csillagászati Társaság. A nyár 93 napig, 15 óráig és 40 percig tart, és szeptember 23-án 02 óra 05 perckor ér véget, amikor megkezdődik az ősz.
A legutóbbi mérések szerint ma reggel Palicson volt a legmelegebb, ahol 22 fokot mértek. Belgrádban 21 fokot mutattak a hőmérők, míg a leghűvösebb Sjenicán volt, ahol reggel 6 órakor mindössze 9 Celsius-fokot mértek.







