Mindenki vigyázzon magára: továbbra sem enyhül a hőség Vajdaságban

Tovább fokozódik a hőség. Vajdaságban vörös meteorológiai riasztás van érvényben, a legmagasabb nappali hőmérséklet helyenként elérheti a 38–39 Celsius-fokot is.

A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet figyelmeztetése szerint a hőhullám a hétvégén és a jövő hét elején is folytatódik. Nyugat felől egyre melegebb levegő érkezik a térségbe, emiatt Vajdaságban napos, rendkívül meleg időre kell számítani, gyenge vagy mérsékelt északi széllel.

A legtöbb helyen 35 és 39 fok közötti maximumokat mérhetnek. A nagy hőség várhatóan szerdáig tart, akkor országszerte változékonyabbra fordulhat az időjárás, helyenként záporokkal, zivatarokkal és kisebb lehűléssel.

A biometeorológiai helyzet kedvezőtlenül hathat a krónikus betegekre, az idősekre és az érzékenyebb szervezetűekre. Az orvosok azt tanácsolják, hogy a legmelegebb órákban lehetőleg senki ne tartózkodjon a napon, kerüljük a nehéz fizikai munkát, fogyasszunk elegendő folyadékot, és részesítsük előnyben a könnyű ételeket.

Forrás: Hét Nap

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT

Belgrád

Aleksandar Vučić bejelentette lemondását

Aleksandar Vučić szerb államfő ma a „Szerbia egy család” elnevezésű rendezvényen kijelentette: utoljára szól ilyen nagy számú emberhez köztársasági elnökként,