Magyar Péter szerint a magyarok 70–75 százaléka támogatja az euró bevezetését

Magyarországon a lakosság mintegy 70–75 százaléka támogatja az euró bevezetését – jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetett Kiriákosz Pierakákisszal, az euróövezeti pénzügyminiszterek tanácsának elnökével.

A kormányfő szerint a nem eurózóna-tag országok közül Magyarországon a legmagasabb a közös valuta támogatottsága. Hozzátette, a kormány célja, hogy Magyarország 2030 környékére teljesítse az euróövezeti csatlakozáshoz szükséges maastrichti feltételeket.

Magyar Péter hangsúlyozta, hogy a kritériumok teljesítése önmagában is erősítené az ország gazdasági stabilitását és fejlődését. Ugyanakkor jelezte: az euró bevezetéséről széles körű társadalmi és szakmai konzultációt terveznek, a feltételek teljesítése ugyanis még nem jelenti automatikusan a közös valuta átvételét, ahhoz később külön politikai döntésre is szükség lesz.

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT