November elsején hatalmas tragédia történt Újvidéken, amikor a vasútállomás bejárata feletti vas-, üveg- és betonszerkezet leszakadt, a szörnyű balesetben pedig tizennégyen életüket vesztették, hárman pedig súlyosan megsérültek. Ez az épület a múlt század hatvanas éveinek elején még igazi építészeti gyöngyszemnek számított, az egyik fő tervezője pedig a törökbecsei születésű Farkas Imre volt.
Farkas Imre 1924-ben született Törökbecsén és 1950-ben végezte el tanulmányait Belgrádban. Az érettségi után, 1955-ig asszisztens, majd tanár volt a szkopjei Műszaki Kar Építészeti Tanszékén. A következő évtizedben Újvidéken élt és dolgozott vezető építészként az Architekt cégnél, ahol számos köz- és iskolaépületet tervezett, többek között az újvidéki vasútállomást is. Farkas 1966-ban elhagyta Újvidéket, mivel nézeteltérései voltak az akkori kollégáival és ezért a kanadai Brampton városába költözött el, ahol a nyugdíjazásáig tervezéssel foglakozott. A kétezres évek elején elhunyt.
A vasútállomást Farkas Imre és Milan Matović építészek négy funkcionális egységre – a forgalomirányítási részre, a reprezentatív előcsarnokra, az étteremre, valamint a vonatok átvizsgálására szolgáló részlegre – osztották. A létesítmény 1964-ben nyolc hónap alatt épült fel.
Farkas Imre soha nem felejtette el ezt a létesítményt, az egyetemi hallgatói pedig amikor Európába utaztak, akkor mindenképpen meglátogatták a remekművet. A törökbecsei születésű tervezőnek jellegzetes alkotásai voltak és egyik létesítménye sem okozott soha problémát.
Vajon ez a tragédia, ami Újvidéken történt miért következett be, amikor Farkas Imre munkássága közel 60 éven keresztül zökkenőmentesen funkcionált?