Hétfőn teszik közzé Szerbiában a középiskolai felvételi végleges beosztását, így a nyolcadik osztályt befejező tanulók megtudhatják, melyik középiskolában és milyen képzési szakon folytathatják tanulmányaikat.
A szerb oktatási minisztérium korábbi tájékoztatása szerint a végleges felvételi eredményeket június 29-én hozzák nyilvánosságra.
Az oktatási minisztérium illetékesei korábban hangsúlyozták, hogy a középiskolákban mintegy 72 ezer férőhely áll rendelkezésre, miközben a záróvizsgát körülbelül 64 400 tanuló tette le, így várhatóan minden végzős általános iskolás számára jut hely valamelyik középiskolában – számolt be róla a Tanjug.
Ivan Ćilerdžić, az oktatási minisztérium óvodai és alapfokú oktatásért felelős helyettes államtitkára arra kérte a tanulókat, hogy a megszerzett pontszámuknak megfelelően, reálisan állítsák össze a kívánságlistájukat. Azt javasolta, hogy lehetőség szerint mind a 20 választható képzést jelöljék meg, de legalább 15-öt, ezzel is növelve annak esélyét, hogy már az első felvételi körben felvételt nyerjenek valamelyik általuk választott iskolába.
A minisztérium korábbi közlése szerint az idei záróvizsgák eredményei összességében a tavalyi szinten alakultak. A diákok matematikából és a választható tantárgyból valamivel jobb átlagot értek el, míg az anyanyelvi teszt eredményei kis mértékben elmaradtak az előző évitől.
Címlapképünk illusztáció, forrás: Unsplash







