A rendőrség gyanúja szerint egy 45 éves férfi több mint 2,2 millió dinárral károsított meg ügyfeleket, akik előre kifizették a megrendelt klímaberendezéseket, ám azokat soha nem kapták meg. A gyanú szerint a 1980-as születésű V. J. 2022 áprilisa és letartóztatása között több ügyfelet is megkárosított.
A hatóságok szerint a gyanúsítottnak eleve nem állt szándékában teljesíteni a megrendeléseket, ráadásul a klímaberendezésekkel sem rendelkezett. Az ügyfeleket eközben továbbra is tévedésben tartotta, és a beszerelési költségekre hivatkozva további összegeket kért tőlük.
A klímaberendezéseket végül soha nem szállította ki, és a pénzt sem fizette vissza ügyfeleinek. Később telefonon sem lehetett elérni, az a vállalkozás pedig amelyben meghatalmazott személyként szerepelt, időközben megszűnt.
A gyanúsítottat 48 órás őrizetbe helyezték, majd büntetőfeljelentéssel együtt az illetékes ügyészség elé állították.
Forrás: Magyar Szó







