Hálaadó ünnepi szentmisét tartottak a bácsgyulafalvi Magyarok Nagyasszonya római katolikus templomban annak alkalmából, hogy befejeződött az épület külső homlokzatának felújítása.
Az eseményen jelen volt dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke is, aki a Facebook-oldalán kiemelte: Bácsgyulafalva története az újrakezdésről szól, hiszen egykor bánáti magyar családok találtak itt új otthonra a Telecskai-dombok vidékén.
Mint fogalmazott, ma az a feladat, hogy megerősítsék azokat az intézményeket és közösségi bástyákat, amelyek hozzájárulnak a vajdasági magyarság megmaradásához.
Emlékeztetett arra, hogy
a Magyar Nemzeti Tanács 2024-ben és 2025-ben összesen 3,3 millió dinárral támogatta a templom felújítását.
A VMSZ elnöke szerint a megújult templom azt üzeni, hogy ahol hit, összefogás és kitartó munka van, ott a közösség képes kézzelfogható eredményeket elérni. Bejegyzésében köszönetet mondott Ft. Hajdú László plébániai kormányzónak a meghívásért.
Fotó: dr. Pásztor Bálint Facebook-oldala







