Brüsszelben találkozott Lakos Eszterrel, a TISZA Párt európai parlamenti delegációvezetőjével Dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke. A megbeszélésről a VMSZ vezetője közösségi oldalán számolt be.
Pásztor Bálint bejegyzésében azt írta, ez volt a harmadik hivatalos egyeztetése a TISZA Párt vezetőivel. Mint emlékeztetett, április 24-én, még Magyar Péter miniszterelnökké történő megválasztása előtt Budapesten tárgyalt a TISZA Párt elnökével, majd június 3-án Szabadkán Forsthoffer Ágnessel, az Országgyűlés elnökével találkozott. A mostani brüsszeli egyeztetésen Lakos Eszterrel folytatott megbeszélést.
A VMSZ elnöke szerint a vajdasági magyar ügyek képviseletéhez párbeszédre, működő kapcsolatokra és következetes jelenlétre van szükség.
„Mi ezt tesszük: Belgrádban, Budapesten, Brüsszelben és otthon, Vajdaságban is” – fogalmazott Pásztor Bálint.







