2027-től teljesen automatizált lehet az elektronikus befizetés Szerbiában

A szerbiai polgárok és a gazdasági szereplők az ePlati rendszeren keresztül elektronikusan is befizethetik az állami szervek eljárásaihoz kapcsolódó illetékeket és díjakat, így nincs szükség arra, hogy a befizetés igazolására utólag hitelesített befizetési szelvényt nyújtsanak be.

A  Helyi Gazdaságfejlesztési Nemzeti Tömörülés (NALED) tájékoztatása szerint jelenleg a felhasználók elektronikus úton általános befizetési szelvényt hozhatnak létre, amelyet saját maguk töltenek ki. A tervek szerint 2027-től a rendszer teljesen automatizált lesz: a kiválasztott szolgáltatás alapján automatikusan megjeleníti a befizetéshez szükséges adatokat és az összeget.

Az elektronikus fizetéshez az ePlati rendszerben (www.plati.euprava.gov.rs)  az általános befizetési szelvény (opšta uplatnica) lehetőséget kell kiválasztani, majd megadni a szükséges adatokat. A rendszer ezt követően egyedi hivatkozási számot generál.

Forrás: Magyar Szó

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT