Tarr Zoltán, a magyarországi társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter közösségi oldalán számolt be róla, hogy elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé.
„Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé. A bukott kormány a számukra kedves szervezetek kifizetését még a választások előtt rendezte, de látványos, hogy politikai alapon priorizálták a kifizetések sorrendjét.
A támogatások ügyének rendezését a kormány megalakulása után azonnal napirendre vettük. Az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek.
A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai. A szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé.
A Bethlen Gábor Alap működését és korábbi döntéseit öt évre visszamenőleg ezzel párhuzamosan elkezdtük kivizsgálni. Kormányunk a politikamentes, átlátható támogatási rendszer építésében és működésében hisz” – írta Tarr közösségi oldalán.







