12,5 százalékkal megemelték az üzemanyagokra kivetett jövedéki adót Szerbiában

Szerbia kormánya az előző héthez képest mintegy 12,5 százalékkal megemelte a kőolajszármazékokra kivetett jövedéki adó mértékét, az új összegek pedig mától június 28-áig lesznek érvényben.

A Hivatalos Közlönyben közzétett, az üzemanyagokra kivetett jövedéki adó ideiglenes csökkentéséről szóló új rendelet szerint az ólommentes benzin jövedéki adója literenként 64,80 dinár, szemben a június 21-éig érvényes 57,60 dinárral.

A gázolaj (dízel) jövedéki adója az eddigi 59,23 dinárról 66,64 dinárra emelkedett literenként, míg az ólmozatlan benziné 61,24 dinárról 68,90 dinárra nőtt.

A szerb kormány május 14-én hozott döntést az üzemanyagokra kivetett jövedéki adó ideiglenes csökkentéséről, a kőolaj világpiaci drágulása miatt megemelkedett termelői árak enyhítése érdekében. 

A döntést később június 21-éig meghosszabbították.

Forrás: RTV

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT