Velence bekeményít, akár 50 eurós belépődíjat is kérhetnek az egynapos turistáktól

Akár 50 euróra is emelhetik Velence belépődíját a kiemelten forgalmas napokon az egynapos turisták számára. A javaslatot Simone Venturini ismertette, aki szerint a magasabb díj segíthet kezelni a várost sújtó tömegturizmust – írja a The Guardian.

Velence 2024-ben vezette be a belépődíjat az egynapos látogatók számára. Az első évben április és július között 29 napon kellett 5 eurót fizetniük azoknak, akik nem töltöttek legalább egy éjszakát a városban. A rendszert 2025-ben is fenntartották, akkor már 54 napra terjesztették ki, a későn foglalók számára pedig a díj a duplájára emelkedett.

Idén már 60 napot érint az intézkedés, de a belépődíj eddig nem csökkentette számottevően a turisták számát. A város számára ugyanakkor jelentős bevételt hozott: az első évben 2,4 millió euró folyt be belőle, ami meghaladta az előzetes várakozásokat.

A velencei vezetés szerint a rendszer hosszabb távon alkalmas lehet arra, hogy mérsékelje a tömegturizmusból fakadó problémákat az UNESCO világörökségi helyszínként nyilvántartott városban.

A díjfizetés alól továbbra is mentesülnek azok, akik legalább egy éjszakát Velencében töltenek, valamint a Veneto régióból érkező látogatók és a 14 év alatti gyermekek.

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT