Veszélyben a Wizz Air légitársaság szerbiai jelenléte

A Wizz Air minden jogi eszközt igénybe vesz, és az Európai Unió, valamint a szerb hatóságok illetékes nemzetközi szereplőihez fordul segítségért.

Veszélyben a Wizz Air légitársaság szerbiai jelenléte – közölte sajtótájékoztatóján Radó András. A Wizz Air kommunikációs vezetője kiemelte, hogy a helyzet hátterében a Szerbia Polgári Légiközlekedési Igazgatóságának márciusi szabályzatmódosítása áll, amely a bázisrepülőterek működési feltételeit, a résidők elosztását és a támogatási, valamint az adórendszert érinti. Radó kijelentette, hogy amennyiben nem sikerül megoldást találni, a Wizz Air kénytelen lesz novemberben bezárni a bázisát, bár hangsúlyozta, hogy ezt mindenképpen szeretnék elkerülni. A szakember arra figyelmeztetett, hogy ez a lépés drasztikus következményekkel járna a piacra nézve, és a csökkenő verseny miatt a repülőjegyek árai akár az öt-tízszeresükre is emelkedhetnek. Emellett a döntés több ezer szerbiai munkahelyet is veszélybe sodorna. 

A helyzet rendezése érdekében a Wizz Air minden elérhető jogi eszközt igénybe vesz, és az Európai Unió, valamint a szerb hatóságok illetékes nemzetközi szereplőihez fordul segítségért – emelte ki. Radó András határozottan cáfolta a repülőgépek nem megfelelő karbantartásáról és biztonságáról szóló sajtóhíreket is, leszögezve, hogy a légitársaság minden hatályos biztonsági előírást szigorúan betart.

Forrás: PannonRTV

Oszd meg a cikket:
VAJDASÁG IDŐJÁRÁS

NEKED AJÁNLOTT